BIOMLÉKO.com

Ekologická farma HVOZD

CAPRAC.eu KONTAKT
Farma s chovem ovcí, koz a krav

Farma AMALTHEA s.r.o. je malá ekologicky hospodařící rodinná farma. Původně malé hospodářství s chovem koz si i po rozšíření o chov mléčných krav zachovalo svůj rodinný charakter.

 

Protože hospodaříme na cca 15 hektarech zemědělské půdy, za rozhodující podmínku prosperity považujeme faremní zpracování a přímý prodej našich produktů s vysokou přidanou hodnotou.

Svým zákazníkům nabízíme  kozí a kravské mléko a kvalitní mléčné výrobky. Kravské mléko a výrobky z něj nabízíme celoročně, kozí mléko a výrobky z něj samozřejmě pouze v sezóně, kdy je k dispozici. Produkce kozího mléka a výrobků z něj začíná v jarních měsících, po prodeji kůzlat nebo jejich odstavu od matek a odchodu na pastvu. Končí na podzim, kdy kozy očekávají další gemeraci kůzlat. V této době nabízíme pouze menší množství dlouhozrajících kozích sýrů, vyrobených v létě z přebytků mléka.

Naši zákazníci jsou především menší nezávislé obchody se zdravými nebo farmářskými potravinami. Převážná část výrobků je plněna do zálohovaných sleněných obalů, což uvítejí zejména zákazníci s kladným vztahem k životnímu prostředí, které je již tak zaplavené tunami plastů.  Každé pondělí zavážíme naše výrobky do obchodů v Olomouci, Prostějově, Vyškově, Slavkově u Brna a v Brně. Vyrábíme na základě konkrétních objednávek, takže výrobu pro pondělní závoz dokončujeme v neděli večer a zákazníci dostávají zboží naprosto čerstvé, ne takové, které leží v expedičních skladech od minulého týdne.  Proto můžeme dodávat výrobky s živými kulturami, bez konzervačních činidel a stabilizátorů.

 Do této filozofie zapadá i zvýšení kvality  a odlišení se od standardní produkce přechodem na ekologické hospodaření.  Základní surovinou pro všechny výrobky je kvalitní biomléko z vlastní produkce, většina výrobků je certifikovaná jako biopotraviny.  Výjimkou jsou pouze ty, které jsou ochuceny např.  ovocnými složkami, obtížně v biokvalitě a přijatelné ceně  sehnatelnými.

Vyráběné sýry navazují na některé staré a méně známé receptury za zemí s tradiční výrobou kozích sýrů. Protože si vytváříme okruh stálých zákazníků, stavíme propagaci našich výrobků i na půvabných příbězích o jejich vzniku.  Vzhledem k rozsahu výroby jsou jednotlivé šarže našich dlouhozrajících sýrů originály, vyráběné a ošetřované s láskou a péčí. Tradičními výrobními postupy jsou vyráběny i ostatní mléčné výrobky, například jogurty, vyráběné fermentací v uzavřených skleněných obalech. 


 
grass